П`ятниця
29.03.2024
13:59
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Вазони,квіти,
екзотичні рослини
та саджанці
Головна Реєстрація Вхід
Як правильно поливати вазони »
Меню сайту

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Для більшості рослин найкращою була б дощова вода. До неї вони звикли, нею поливаються всі рослини в природі. Але якщо ми живемо в місті, використовувати дощову воду дуже проблематично. У її складі можуть бути такі елементи, які зовсім не припадуть до вподоби зеленим друзям. Тому абсолютна більшість квітникарів використовує водопровідну воду. Деякі, щоб наблизити її склад до дощової, використовують заморожену і потім відталу воду, але, якщо рослин багато, боюся, для цієї процедури доведеться купувати окремий холодильник.

Природно, найперше правило, яке відоме кожному любителю рослин, це те, що вода для поливу повинна бути відстояною, як мінімум, протягом доби. Це потрібно для того, щоб з неї випарувався весь хлор, яким щедро забезпечується водопровідна вода для знезараження, і осіли інші речовини.

Хлор можна позбутись і при кип'ятінні. Для швидкого видалення хлору варто додавати у воду 0,5 чайної ложки соди на 1 л води. Проте є ще одна проблема води в наших водопроводах - це жорсткість. Якщо постійно поливати рослини жорсткою водою, то на поверхні ґрунту може утворитися біла кірка. Вона сама по собі не представляє ніякої шкоди, але існує багато рослин, які вимагають виключно м'яку воду.

Жорсткість - це підвищений вміст у воді солей кальцію і магнію. Вони накопичуються у воді, коли вона проходить через гірські породи: вапняк, крейда, доломіт, гіпс. При цьому, як відомо з шкільного курсу хімії, жорсткість буває тимчасовою і постійною. Тимчасова жорсткість пов'язана з карбонатними солями кальцію і магнію. Тимчасова вона тому, що при кип'ятінні ці карбонати дуже легко розкладаються на вуглекислий газ, який виходить в повітря, і власне кальцій і магній, які у вигляді накипу осідають на стінках чайників. А от з постійною жорсткістю боротися складніше, вона обумовлена сірчанокислими та іншими солями кальцію і магнію, і позбутися від неї не так вже просто.

Є рослини, особливо чутливі до жорсткої воді і вимагають її пом'якшення. Це, звичайно, азалія, гарденія, камелія, орхідеї, гортензія. Поряд з використанням фільтрів, воду для таких рослин треба періодично підкислювати, наприклад, лимонною, кислотою, оцтом (1 чайна ложка на літр води), а найкраще щавлевою кислотою (якщо вона є).

Відразу хочеться відзначити, що краще не використовувати для поливу дистильовану воду, тому що в ній взагалі не міститься ніяких макро-і мікроелементів, що теж дуже шкідливо для рослин. Деякі квітникарі (навіть зі стажем) використовують для поливу воду з гарячого крана. З їхньої точки зору, ця вода не хлорується. До того ж вона технічна і містить багато різних елементів, які удобрюють грунт (правда, не ясно, яких). Я поки не проводила подібних експериментів, але деякі любителі кімнатних рослин стверджують, що ростуть їх квіти від такої води дуже добре.

Великі вимоги кімнатні рослини пред'являють до вологості ґрунту. Тканина рослин на 80-90% складається з води, яка переносить живильні речовини і надає твердість клітинам. Втрата 10% рідини практично неминуче призводить до загибелі рослини. У вашому будинку ваші зелені улюбленці повністю залежать від вас і того чи правильно Ви будете поливати кімнатні рослини. Від вас залежить їхнє виживання, зовнішній вигляд і цвітіння.

У метаболізмі рослин усе пов'язане з водою, як у листяній частині, так і в кореневий. Коріння – це справжні водяні насоси, які завдяки кореневим волоскам, що засвоюють та всмоктують воду із землі. Фізичний механізм капілярності дозволяє рідині потрапити в усі органи рослини. Вода, що надходить через коріння, насичена мінеральними солями, котрі перетворяться в органічні елементи завдяки складному процесу фотосинтезу.

Водяна пара, котра утримується в повітрі, теж відіграє істотну роль. Вона не дає висихнути надземним органам рослини (стеблам і листкам) і освіжають його в жарку погоду. Вологу з повітря також всмоктує повітряне коріння.

Залежні від капризів погоди і зміни пори року, рослини мають безліч досить цікавих методів збереження вологи, у котрої вони так потребують.

Підземні сховища. Рослини, що живуть у засушливих районах або в тих місцях, де є різкі зміни двох періодів року – посушливий і сезон дощів, часто оснащені м'ясистими тканинами. Коріння не переносить ніяких змін, тому що в них вода не накопичується в взапас. А от стебла часто бувають потовщеними, оскільки переповнені водою. Вони знайшли притулок у землі від палючого сонця і стали цибулинами, бульбами або кореневищами.

Часто рослина не гине в посушливий сезон тільки завдяки запасам води. І при перших же краплях дощу пробиваються паростки, щоб утворити нову рослину, готову до продовження роду.

Повітряні сховища. Боротьба із втратами води іноді здається не менш важливою, ніж бій за продовження роду, хоча в природі саме воно є основним завданням кожної живої істоти.

Досить подивитися на рослину, щоб зрозуміти, яке місце вона займає у своєї екосистемі. У рослин, що розвиваються під жаркими променями сонця в тропіках, щільні, тверді і блискучі листки. Ці рослини можуть винести кілька днів без води. І навпаки, дрібні, тонкі, ніжні і бархатисті листки говорять про те, що ці види розвиваються під прикриттям високих дерев. Їм не треба захищатися від яскравості прямих сонячних променів. Вони звикли жити в досить вологій атмосфері, тому їх треба регулярно поливати, щоб субстрат ніколи не висихав.

Широкі листки підказують нам, що вони виросли в сирому кліматі з високою вологістю повітря. З великої поверхні листків випаровується багато води, тому її доведеться компенсувати частими обприскуваннями. Щільні, вузлуваті стовбури юкки і бокарнеї наповнені водою і служать справжніми сховищами води. Те ж саме можна сказати і про псевдобульби деяких орхідей. Подібні рослини слід поливати рідше, ніж види з тонкими і ніжними стеблами або безстебельними.

Цистерни з пустелі. Рослини пустельних районів часто мають кулясту форму, тому що сфера при рівному обсязі має меншу поверхню. Саме тому кактуси стали округлими, а їх листя перетворилися в колючки. Тканини рослин пустелі наповнилися водою, стали щільними і м'ясистими. Такі рослини недарма називаються суккулентами, що в перекладі означає «наповнені соком».

Режим поливу кімнатних квітів

Рослининастільки різноманітні по зовнішньому вигляду, структурі, походженню, що неможливо запропонувати математично точні рецепти, що стосуються частоти та обсягу поливу.

Деякі рослини не виносять нестачі води, вони в'януть або сохнуть, як тільки субстрат висихає. Якщо листя опустилось, рослині часто важко повернутись в нормальний стан. Такій рослини необхідно вирощувати в субстраті, що добре утримує вологу, на основі низинного торфу. Але є і види, які віддають перевагу рідшому поливу – це більшість кактусів і суккулентів і всі рослини з щільними, твердими листками або такі, що утворюють твердий товстий стовбур.

Спостереження та гарне знання рослин дозволяє поливати їх в ідеальний момент і давати рослині оптимальну кількість води. У період росту (із середини березня до кінця вересня) рослини потребують найбільш частого і рясного поливу. Як правило, у цей час поливають в 2 рази частіше і в 3-4 рази більше, ніж у період вегетативного спокою (із середини жовтня до кінця лютого). У перехідні періоди частота поливу залежить від температури повітря.

Полив деревоподібних рослин. При нормальній температурі (18-22°C у будинку) рослини, що утворюють твердий стовбур, а також види із щільними листками поливають у середньому кожні 5-7 днів у період росту і кожні 10-12 днів у період вегетативного спокою (взимку). Вода повинна потрапляти на поверхню земляної грудки.

Полив трав'янистих рослин. Безстебельні рослини, рослини, що утворюють розетки або кущ із гнучких і тонких стебел, а також всі рослини, що своїм виглядом нагадують траву, поливають у середньому 2 рази на тиждень у період росту і 1 раз на тиждень взимку. Найкраще використовувати метод занурення горщика у воду.

Полив орхідей. Форми із псевдобульбами або зі стеблами, що нагадують очерет, поливають у середньому 1 раз у тиждень протягом усього року і тільки в період цвітіння – кожні 3-4 дня.Орхідеї з тонкими стеблами або ті види, що утворюють розетки поливають 2 рази в тиждень у період росту і 1 раз у тиждень взимку. Використовуйте невапняну воду, не мочіть серцевину рослини і виливайте зайву воду з піддона.

Полив кактусів і суккулентів. У період росту поливайте кожні 6-10 днів залежно від температури повітря і не частіше 1 рази в 15-20 днів взимку. Якщо температура низька, не поливайте зовсім. Наприклад, літопс може витримати в горщику близько року без єдиної краплі води, якщо температура в приміщенні нижче 16°C.

Полив бромелієвих. Ананас,ехмею, гусманію і ін. поливайте невапняною водою в середньому 1 раз в тиждень протягом усього року. У період росту залишайте воду в центрі листяної розетки.

Порушення режиму поливу

Недостатній полив. Коли рослина не знаходить в ґрунті необхідну йому кількість води для підтримання нормальної діяльності, воно починає використовувати резерви. Рослини, що мають м'ясисті стебла або м'ясисті листки, як кактуси і суккуленти можуть переносити посуху протягом декількох місяців. А рослини з тонкими і тендітними стеблами, з більшими тонкими і гнучкими листками швидше починають зазнавати наслідки посухи. Коли клітини втрачають частину рідини, вони втрачають пружність, і тканини морщаться або повисають. Це найголовніша ознака того, що рослина зазнає спрагу. У більшості випадків досить гарненько промочити земляну грудку, щоб рослина знову повернулася до життя. Але пам'ятайте, що в'янення послаблює рослину, заважає йому нормально розвиватись. Ви повинні вчасно втрутитись, але не залити рослину, а лише дати йому необхідну дозу вологи.

Повільне висихання землі в горщиках вказує на хворобливий стан або слабкий ріст рослини. Якщо рослина виявилась залитою, то необхідно розпушити поверхню землі, або зняти верхній шар землі до коріння і засипати свіжою землею. Якщо земля в горщику закисла, то потрібно пересадити рослину в нову землю, попередньо промивши його коріння і вилучивши з нього частини, що загнили.

Перезволоження ґрунту. При надлишку води рослина демонструє ті ж симптоми, що і при її нестачі. Перевірте чи вологий субстрат. Рослина виглядає пригніченою, перенасичені вологою тканини втрачають пружність. Через кілька днів на листках – по краях або в центрі – з'являються коричневі плями. Поступово вони чорніють, починається некроз. Це значить, що рослина вже атакували паразитарні гриби, що провокують гниття коріння. Утримуйте рослину без води в провітрюваному приміщенні мінімум 15 днів. Потім найкраще пересадити рослину, використовуючи дуже легкий субстрат і не забудьте покласти високий дренажний шар на дно горщика. При пересадженні видаліть в'яле коріння і те, на якому є коричневі мітки. Всупереч звичайній методиці пересадження не поливайте рослину відразу ж, а утримайтесь без поливу 10 днів.

Якщо ви залили рослину на стільки, що від горщика запахло цвіллю, спробуйте змінити субстрат. Вийміть рослину з горщика, стисніть земляну грудку, щоб віджати воду, і видаліть максимально можливу кількість мокрого субстрату. Пересадіть рослину в новий субстрат, ледве вологий. Не поливайте рослину мінімум 15 днів.

Якщо плями розповсюдилися не тільки на листя, але й на черешки і серцевину рослини, то, на жаль, його вже не вдасться врятувати і вам доведеться купити іншу рослину.

Труднощі вирощування кімнатних рослин, викликані порушенням режиму полив

При нестачі води

  • Зів'ялі і побабчені листки; повільний ріст або відсутність росту
  • Квітки і бутони обпадають або швидко в'януть
  • Зісохлі, пожовклі і пожухшие нижні листки. Коричневі кінчики листків
  • Насамперед, обпадають старі листки

При надлишку води

  • Пониклі листки; м'які ділянки з ознаками гнилизни, уповільнений ріст
  • Коричневе раскисше коріння
  • Зісохле і пожовкле листя. По краях і в центрі листків коричневі плями
  • Молоді і старі листки обпадають одночасно

Корисні поради

  1. Водопровідна вода підходить майже всім кімнатним рослинам. Воду перед поливом краще відстоювати, щоб з нього випарувався хлор, і осіла частина солей, а температура зрівнялася з кімнатною.
  2. Для поливу ніжних рослин потрібно використовувати тільки м'яку воду. Основне джерело м'якої води – дощова, снігова і річкова вода.
  3. Дієвий спосіб пом'якшення води – додавання в неї щавельної кислоти (у нормі кислотність поливної води повинна бути 5,5 ph).
  4. Ампельні рослини – у підвісних кашпо, кошиках, на обрізках дерева поливають зануренням у воду до насичення.
  5. Температура води повинна бути на 2-3 градуса вища кімнатної. Якщо ж рослина перебуває в стані спокою (особливо листопадне), його не можна поливати водою теплішою повітря.
  6. Оглядайте поверхню ґрунту - взимку раз у тиждень, у середині літа - по можливості щодня. Якщо поверхня ґрунту суха і нагадує пил, полийте рослину або заглибте палець на глибину нігтя, якщо палець залишається сухим, рослині також необхідний полив.
  7. Не перетворюйте полив у регулярний обряд. Проміжок між поливами в різних рослин різниться залежно від сезону і змін в умовах утримування.
Згодом ви зможете визначити, що ґрунт сухий, піднявши горщик: горщик із сухим ґрунтом набагато легший, ніж з вологим.



На головну

Архів записів

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги:вазони купити Львів,вазони ціна,вазони фото,вазони  у львові,кімнатні рослини,купити кімнатні рослини у львові,кімнатні рослини фото,кімнатні рослини ціна,купити каланхое львів,